VETUS 3-bladed propeller P3B, 21" x 22", left-handed (P3B21X22L)
Online Price (inc. VAT)
Part Number: P3B21X22L
Vetus Logo
3-bladed manganese bronze propeller, diameter 21”, pitch 22". Disk area ratio Fa/F = 0.52. For 35 mm shafts with taper 1:10.
Specifications
Number of blades 3
Propeller diameter (inches) 21
Pitch (inches) 22
Sense of rotation Left-handed
Be the first to write a review
0%
(0)
0%
0%
0%
0%