VETUS 3-bladed propeller P3B, 20" x 13", left-handed (P3B20X13L)
Online Price (inc. VAT)
Part Number: P3B20X13L
Vetus Logo
3-bladed manganese bronze propeller, diameter 20”, pitch 13". Disk area ratio Fa/F = 0.52. For 35 mm shafts with taper 1:10.
Specifications
Number of blades 3
Propeller diameter (inches) 20
Pitch (inches) 13
Sense of rotation Left-handed
Be the first to write a review
0%
(0)
0%
0%
0%
0%