VETUS 3-bladed propeller P3B, 19" x 23", right-handed (P3B19X23R)
Online Price (inc. VAT)
Part Number: P3B19X23R
Vetus Logo
3-bladed manganese bronze propeller, diameter 19”, pitch 23". Disk area ratio Fa/F = 0.52. For 35 mm shafts with taper 1:10.
Specifications
Number of blades 3
Propeller diameter (inches) 19
Pitch (inches) 23
Sense of rotation Right-handed
Be the first to write a review
0%
(0)
0%
0%
0%
0%